Na czym polega galwanizacja?
montibello.pl
Galwanizacja znana jest przede wszystkim jako jeden z zabiegów rehabilitacyjnych. Fizjoterapeuci wykorzystują go do leczenia różnych schorzeń, między innymi związanych z zanikiem mięśni. Okazuje się jednak, że takie wykorzystanie impulsów elektrycznych znajduje również zastosowanie w kosmetyce.
Warto wiedzieć, w jaki sposób jest wykorzystywane w tej właśnie dziedzinie. Zabieg galwanizacji przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą pozbyć się zmarszczek i poprawić wygląd swojej skóry. Uznawana jest jednak również za doskonałą metodę walki z rozstępami.
Na pozytywne skutki tego zabiegu mogą liczyć także te kobiety, które zmagają się ze skórką pomarańczową na udach, brzuchu czy pośladkach. Galwanizacja nie jest polecana kobietom w ciąży, ale po porodzie może świetnie zniwelować nieestetyczne skutki. Choć wykonywanie zabiegu prądem brzmi nieco przerażająco, wcale nie jest takie w rzeczywistości.
W wyniku zetknięcia elektrody z wilgotną skórą występuje przekrwienie oraz podrażnienie układu nerwowego, co aktywizuje mięśnie do pracy. Dodatkowo, pobudzana jest też produkcja kolagenu. Dzięki temu staje się bardziej jędrna i elastyczna, a także bardziej ukrwiona, dzięki czemu znacznie poprawia swój wygląd.